none

USA Hockey District Tourney Tracker

Unfortunately, USA Hockey Nationals were cancelled on March 11 as a result of the coronavirus outbreak. This effectively ended the season for all Tier 1 and Tier 2 who had qualfied or were hoping to qualify for their respective national-championship tournaments. 

This document has been updated to reflect which teams had qualified and which district tournaments were cancelled before completion. 

 

USA Boys 18U Tier 1 Nationals Qualifiers & District Tournaments

Atlantic District Top Teams

#2 North Jersey Avalanche – 55-11-3

#15 New Jersey Titans – 38-18-4

#21 Jersey Hitmen – 40-17-2

 

March 6-8 District Qualifier 18U Schedule

at Ice Line in West Chester, Pa. on www.LiveBarn.com

Winner (NJ Titans) was to face North Jersey Avalanche for National Bound Championship March 14-16 Best of 3 at Ice House in Hackensack, N.J. on www.LiveBarn.com - CANCELLED.

 

Central District Top Teams

#10 Chicago Mission – 52-16-6

#19 St. Louis Blues – 39-12-5

#25 Team Wisconsin – 10-14-2

 

March 13-15 District Qualifier at Ralston Arena in Omaha, Neb.- CANCELLED

 

Massachusetts District Top Teams

#5 Boston Jr. Eagles – 20-4-4 (qualified)

#4 Boston Little Bruins – 17-5-3

#8 Neponset Valley River Rats – 14-8-7

 

November District Tournament Results

Jr. Eagles beat:  #12 Eastern Mass. Senators & #8 NV River Rats

 

Michigan District Top Teams

#9 Belle Tire – 43-13-1

#11 Meijer – 43-8-0

#14 Victory Honda – 35-24-4

#23 Compuware – 36-21-0

#33 Oakland Jr. Grizzlies – 26-20-6

 

March 6-15 District Qualifier Schedule

Teams advancint to semifinals:

#11 Meijer vs. #9 Belle Tire

#23 Compuware vs. #14 Victory Honda

 

at Taylor Sportsplex in Taylor, Mich. - CANCELLED

 

Mid-Am District Top Teams

#20 Pittsburgh Esmark Stars – 43-10-6 (qualified)

#28 Culver Academies Prep (Ind. Prep #4) – 13-20-3

#34 Gilmour Academy Prep (Ind. Prep #5) – 27-22-1

Top 6 Tier 1 teams according to MyHockey Rankings competed in District Tournament March 6-8 at UPMC Lemieux Sports Complex in Cranberry Township, Pa. on www.LiveBarn.com

 

#20 Esmark Stars def. #74 Cleveland Barons, #70 Penguins Elite, #64 Ohio Blue Jackets and #34 Gilmour Academy to win Mid-Am championship and qualify for Nationals. 

 

Minnesota District Top Teams

#1 Shattuck St. Mary’s – 35-8-3 (qualified)

#13 NorthStar Christian Academy Prep (Ind. Prep #2) – 51-5-1

#40 Minnesota Blades – 9-11-1

 

New England District Top Teams

#3 Mount St. Charles – 47-11-4 (qualified)

#7 Yale Bulldogs – 20-8-2

 

November District Tournamen Resutls

Mount St. Charles Beat: East Haven Yellow Jackets & #7 Yale Bulldogs

 

New York District Top Teams

#6 Rochester Coalition – 20-7-2

#17 Northwood School – 32-18-4

#18 Nichols School Prep (Ind. Prep #3) – 33-17-1

 

March 13-15 District Qualifier in Buffalo, N.Y. - CANCELLED 

 

Northern Plains Top Team

#54 Sioux Falls Power – 32-26-0

 

Pacific District Top Teams

#48 Anaheim Jr. Ducks – 28-20-0

#47 San Jose Jr. Sharks – 32-18-0 (qualified)

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

in Tacoma, Wash.

San Jose Jr. Sharks defeat #77 Wenatchee Wolves, #108 Portland Jr. Winterhawks and #89 Team Alaska to advance to Nationals. 

 

Rocky Mountain Top Teams

#37 Colorado Rampage – 32-20-1

#46 Rocky Mountain RoughRiders – 31-18-3

#50 Colorado Thunderbirds – 37-23-2

 

March 12-15 District Qualifier Schedule - CANCELLED 

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com

 

Southeastern District Top Teams

#49 South Florida Hockey Academy – 25-18-6 

#61 Nashville Jr. Predators – 30-23-0 (qualified)

#76 Washington Little Capitals - 22-16-4

 

March 6-8 District Qualifier Schedule

at Extreme Ice in Indian Trail, N.C. on www.LiveBarn.com and at Pineville Ice House in Pineville, N.C.

South Florida Hockey Academy def. Washington Little Caps in finals to advance to Nationals

 

 

USA Boys 16U Tier 1 Nationals Qualifiers & District Tournaments

Atlantic District Top Teams

#3 North Jersey Avalanche – 45-9-9

#12 New Jersey Rockets – 53-20-5

#34 New Jersey Titans – 36-19-6

 

March 6-8 District Qualifier 16U Schedule

at Ice Line in West Chester, Pa. on www.LiveBarn.com

Winner (New Jersey Rockets) was to face North Jersey Avalanche for National Bound Championship March 14-16 Best of 3 at Ice House in Hackensack, N.J. on www.LiveBarn.com - CANCELLED

 

Central District Top Teams

#14 Chicago Mission – 34-33-3

#16 Team Illinois – 36-19-1

#22 Team Wisconsin – 19-12-0

#26 Milwaukee Jr. Admirals – 36-19-0

 

March 13-15 District Qualifier at Ralston Arena in Omaha, Neb.- CANCELLED

 

Massachusetts District Top Teams

#15 Neponset Valley River Rats – 20-7-2 (qualified)

#20 Boston Jr. Eagles – 16-10-3

#30 Cape Cod Whalers – 14-8-3

 

November District Tournament Results

River Rats beat:  #41 Boston Jr. Bruins, #20 Boston Jr. Eagles & #61 Eastern Mass. Senators

 

Michigan District Top Teams

#7 Little Caesar’s – 33-16-2

#8 Oakland Jr. Grizzlies – 33-15-2

#13 Compuware – 38-20-2

#17 Honeybaked – 35-23-0

#24 Fox Motors – 33-21-1

 

March 9-15 District Qualifier Schedule - CANCELLED

at Taylor Sportsplex in Taylor, Mich. 

 

Mid-Am District Top Teams

#4 Pittsburgh Penguins Elite – 32-13-6 (qualified)

#23 Culver Academies Prep – 19-10-3

#35 Sylvania North Stars – 37-16-7

Top 6 Tier 1 teams according to MyHockey Rankings compete in District Tournament March 6-8 at UPMC Lemieux Sports Complex in Cranberry Township, Pa. on www.LiveBarn.com.

Penguins Elite defeated #69 Pittsburgh Predators, #42 Pittsburgh Esmark Stars, #65 Cleveland Barons and #35 Sylvania North Stars to qualify for Nationals. 

 

Minnesota District Top Teams

#1 Gentry Galaxy – 52-5-1

#2 Shattuck-St. Mary’s – 34-6-3 (qualified) 

#21 Minnesota Blizzard – 18-9-0

#33 Minnesota Blue Army – 13-6-0

 

November District Final – Shattuck-St. Mary’s 7, Minnesota Blue Ox 2

 

New England District Top Teams

#5 Mount St. Charles – 40-13-6

#10 Mid-Fairfield Jr. Rangers – 19-10-1 (qualified)

#11 South Kent Selects Academy – 35-18-4

 

November District Tournament Results

Jr. Rangers beat: #5 Mount St. Charles, Jr. Bulldogs, Northern Cyclones & Wallingford Hawks to qualify for Nationals. 

 

New York District Top Teams

#6 Buffalo Jr. Sabres – 31-12-7

#19 Long Island Gulls – 38-16-2

#39 Rochester Selects – 20-18-7

 

March 13-15 District Qualifier in Buffalo, N.Y. - CANCELLED 

 

Northern Plains Top Team

#29 Sioux Falls Power – 39-25-0

 

Pacific District Top Teams

#19 L.A. Jr. Kings – 40-10-0 (qualified)

#53 San Jose Jr. Sharks – 24-25-0

#50 Anaheim Jr. Ducks – 18-24-1

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

in Tacoma, Wash.

L.A. Jr. Kings lost to #63 Wenatchee Wilderness, def. #71 Sno-King Jr. Thunderbirds, #53 San Jose Jr. Sharks and #63Wenatchee Wilderness to advance to Nationals. 

 

Rocky Mountain Top Teams

#25 Rocky Mountain RoughRiders – 44-16-3

#32 Dallas Stars Elite – 30-20-1

#37 Colorado Thunderbirds – 38-23-1

#43 Phoenix Jr. Coyotes – 23-25-4

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com - CANCELLED. 

 

Southeastern District Top Teams

#8 Florida Alliance – 45-11-2 (qualified)

#27 Nashville Jr. Predators – 43-17-3

#28 Team Maryland – 33-19-0

 

March 6-8 District Qualifier Schedule

at Extreme Ice in Indian Trail, N.C. on www.LiveBarn.com and at Pineville Ice House in Pineville, N.C.

Florida Alliance defeated Team Maryland in finals to advance to Natinonals. 

  

 

USA Boys 15U Tier 1 Nationals Qualifiers & District Tournaments

Atlantic District Top Teams

#20 New Jersey Rockets – 47-23-6

#33 North Jersey Avalanche – 28-32-3

#40 Philadelphia Jr. Flyers – 34-30-1

#54 Valley Forge Minutemen – 16-20-6

 

March 6-8 District Qualifier 15U Schedule

at Ice Line in West Chester, Pa. on www.LiveBarn.com

Winner (NJ Rockets) was to face Valley Forge Minutemen for National Bound Championship March 14-16 Best of 3 at Ice House in Hackensack, N.J. on www.LiveBarn.com - CANCELLED

 

Central District Top Teams

#12 Chicago Mission – 38-35-4

#17 NE Wisconsin Jr. Gamblers – 23-24-3

#26 Team Wisconsin – 11-17-0

#24 Chicago Fury – 36-22-4

 

March 13-15 District Qualifier at Ralston Arena in Omaha, Neb. - CANCELLED 

 

Massachusetts District Top Teams

#17 Cape Cod Whalers – 20-8-5 (qualified)

#37 Neponset Valley River Rats – 15-11-3

#38 East Coast Wizards – 11-10-5

#46 Boston Advantage – 31-26-3

 

November District Tournamen Results

Whalers beat:  #91 Bay State Breakers, #81 Minuteman Flames & #62 Springfield Rifles

 

Michigan District Top Teams

#1 Honeybaked – 59-3-2

#2 Compuware – 59-11-2

#6 Oakland Jr. Grizzlies – 49-17-2

#10 Little Caesar’s – 40-23-5

#19 Fox Motors – 34-31-1

 

March 9-15 District Qualifier Schedule

at Taylor Sportsplex in Taylor, Mich. - CANCELLED as of March 11

 

Mid-Am District Top Teams

#8 Pittsburgh Penguins Elite – 34-16-6

#18 Ohio Blue Jackets – 45-13-1 (qualified)

#53 Cleveland Barons – 27-24-3 

March 6-8 District Tournament at UPMC Lemieux Sports Complex in Cranberry Township, Pa. on www.LiveBarn.com.

Ohio Blue Jackets def. #53 Cleveland Barons, #74 Pittsurgh Esmark Stars, #71 Tri-Stae Spartans and #8 Penguins Elite to qualify for Nationals. 

 

Minnesota District Top Teams

#3 Minnesota Blades – 18-4-0

#5 Shattuck-St. Mary’s – 38-6-2

#14 Minnesota Blizzard – 21-9-0

#22 Minnesota Blue Army – 13-8-0

 

November District Qualifier Results

Final: Minnesota Blue Ox 4, Shattuck-St. Mary’s 3 (SO)

 

New England District Top Teams

#4 South Kent Selects Academy – 54-9-3 (qualified)

#9 Mount St. Charles – 33-16-6

#13 Seacoast Performance Academy – 37-19-3

#45 Yale Bulldogs – 9-16-4

 

November District Tournament Results

 

New York District Top Teams

#7 Buffalo Jr. Sabres – 49-13-6

#15 Rochester Selects – 34-28-1

#34 Long Island Gulls – 35-20-7

#36 Buffalo Regals – 31-26-6

 

March 13-15 District Qualifier in Buffalo, N.Y. - CANCELLED 

 

Northern Plains Top Team

#102 Sioux Falls Power – 5-23-0

 

Pacific District Top Teams

#23 Anaheim Jr. Ducks – 26-17-0 (qualified)

#64 Team Alaska – 24-17-4

#48 San Jose Jr. Sharks – 15-21-0

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

in Tacoma, Wash.

Anaheim Jr. Ducks def. #64 Team Alaska, #63 Everett Silvertips and #48 San Jose Jr. Sharks to qualify for Nationals. 

 

Rocky Mountain Top Teams

#11 Colorado Thunderbirds – 50-11-1

#21 Phoenix Jr. Coyotes – 34-8-1

#43 Dallas Stars Elite – 28-28-0

#65 Rocky Mountain RoughRiders – 30-26-3

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com - CANCELLED. 

 

Southeastern District Top Teams

#25 Nashville Jr. Predators – 34-22-1

#27 Team Maryland – 33-18-3

#32 Florida Alliance – 40-11-2 (qualfied) 

#47 Washington Little Capitals – 35-16-2

 

March 6-8 District Qualifier Schedule

at Extreme Ice in Indian Trail, N.C. on www.LiveBarn.com and at Pineville Ice House in Pineville, N.C.

Florida Alliance def. Nashville Jr. Predators in finals to qualify for Nationals. 

 

 

USA Boys 14U Tier 1 Nationals Qualifiers & District Tournaments

Atlantic District Top Teams

#1 Philadelphia Hockey Club – 48-12-4

#9 New Jersey Colonials – 45-11-6

#25 North Jersey Avalanche – 31-18-8

#34 Philadelphia Jr. Flyers – 22-34-10

 

March 6-8 District Qualifier 14U Schedule

at Ice Line in West Chester, Pa. on www.LiveBarn.com

Winner (North Jersey Avalanche) faces N.J. Colonials for National Bound Championship March 14-16 Best of 3 at Ice House in Hackensack, N.J. on www.LiveBarn.com

 

Central District Top Teams

#4 Chicago Mission – 53-12-10

#14 Team Illinois – 34-24-8

#17 Team Wisconsin – 11-13-6

#20 Milwaukee Jr. Admirals – 38-20-2

 

March 13-15 District Qualifier at Ralston Arena in Omaha, Neb.- CANCELLED 

 

Massachusetts District Top Teams

#2 Boston Jr. Eagles – 40-11-4

#15 Minuteman Flames – 33-10-2

#23 Neponset Valley River Rats – 33-9-1

#45 Springfield Rifles – 19-16-3

 

March 6-8 District Qualifier Schedule

Boston Jr. Eagles def. Minuteman Flames in finals to qualify for Nationals. 

 

Michigan District Top Teams

#5 Belle Tire – 33-16-5

#8 Honeybaked – 38-18-8

#16 Compuware – 29-20-6

#19 Little Caesar’s – 28-25-7

 

March 9-15 District Qualifier Schedule

at Taylor Sportsplex in Taylor, Mich. - CANCELLED as of March 11

 

Mid-Am District Top Teams

#13 Pittsburgh Penguins Elite – 25-25-6

#40 Cleveland Barons – 30-24-3 (qualified) 

#51 Ohio Blue Jackets – 25-19-4

March 6-8 District Tournament at UPMC Lemieux Sports Complex in Cranberry Township, Pa. on www.LiveBarn.com

Cleveland Barons def. #51 Ohio Blue Jackets, #80 Tri-State Spartans and #13 Penguins Elite to qualify for Nationals.

 

Minnesota District Top Teams

#6 Shattuck-St. Mary’s – 40-11-7 (qualified) 

#32 Minnesota Walleye – 14-3-2

#33 Minnesota Loons – 13-3-2

#39 Minnesota Green Giants – 9-4-4

 

October District Qualifier Results

Final: Shattuck-St. Mary’s 2, Walleye 0

 

New England District Top Teams

#3 Mid-Fairfield Jr. Rangers – 42-17-2

#11 Providence Hockey Club – 24-17-2

#30 Connecticut Jr. Hurkies – 32-15-4

 

March 13-15 District Qualifier in Manchester, N.H. - CANCELLED 

 

New York District Top Teams

#7 Buffalo Jr. Sabres – 38-12-4

#20 Syracuse Nationals – 25-28-10

#31 Long Island Royals – 34-32-0

#36 Buffalo Regals – 27-28-10

 

March 13-15 District Qualifier in Buffalo, N.Y.- CANCELLED

 

Northern Plains Top Team

#71 Sioux Falls Power – 19-30-4

#82 Team North Dakota – 12-10-4

 

Pacific District Top Teams

#10 L.A. Jr. Kings – 33-20-1 (qualified)

#21 Anaheim Jr. Ducks – 19-21-4

#28 San Jose Jr. Sharks – 22-30-3

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

in Tacoma, Wash.

L.A. Jr. Kings def. #41 Team Alaska, #58 Seatte Jr. Admirals, #28 San Jose Jr. Sharks to qualify for Nationals. 

 

Rocky Mountain Top Teams

#18 Dallas Stars Elite – 40-16-1

#53 Colorado Thunderbirds – 33-28-2

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com - CANCELLED 

 

Southeastern District Top Teams

#10 Florida Alliance – 23-13-3 (qualified)

#28 Washington Little Capitals – 37-13-6

#50 Nashville Jr. Predators – 31-21-1

#61 Team Maryland – 23-23-6

 

March 6-8 District Qualifier Schedule

at Extreme Ice in Indian Trail, N.C. on www.LiveBarn.com and at Pineville Ice House in Pineville, N.C.

Florida Alliance def. Washington Little Caps to qualify for Nationals. 

 

 

USA Girls Tier 1 Nationals Qualifiers & District Tournaments

Atlantic District 19U  

#35 Jr. Flyers (16-25-5) vs. #42 N.J. Colonials (5-13-1)

 

March 14-15 District Qualifier Schedule

at Ice House in Hackensack, N.J. on www.Livebarn.com - CANCELLED

  

Atlantic District 16U  

#6 Jr. Flyers (60-8-2) vs. #35 N.J. Colonials (15-31-3)

 

March 14-15 District Qualifier Schedule

at Ice House in Hackensack, N.J. on www.Livebarn.com - CANCELLED

 

Atlantic District 14U  

#8 N.J. Titans (32-11--4) vs. #12 Jr. Flyers (29-18-8)

 

March 14-15 District Qualifier Schedule

at Ice House in Hackensack, N.J. on www.Livebarn.com - CANCELLED 

 

Central District 19U Top Teams

#4 Chicago Mission – 44-10-4

#17 St. Louis Lady Blues – 28-22-1

#22 Chicago Young Americans – 29-33-6

#21 Team Wisconsin – 16-9-8

 

March 13-15 District Qualifier in Fond Du Lac, Wisc. - CANCELLED 

 

Central District 16U Top Teams

#1 Chicago Mission – 50-11-3

#11 Chicago Young Americans – 38-22-11

#25 Madison Capitols – 23-26-7

#26 Team Illinois – 37-25-8

 

March 13-15 District Qualifier in Fond Du Lac, Wisc. - CANCELLED

 

Central District 14U Top Teams

#6 Madison Capitols – 37-9-6

#9 Chicago Mission – 26-18-9

#11 Chicago Young Americans – 29-21-11

#20 Team Illinois – 28-26-3

 

March 13-15 District Qualifier in Fond Du Lac, Wisc. - CANCELLED 

 

 

Massachusetts District 19U Top Teams

#3 Boston Jr. Eagles – 20-2-2 (qualified)

#7 East Coast Wizards – 21-8-0

#8 Bay State Breakers – 18-9-2

#20 Boston Lady Bandits – 10-9-1

 

November District Qualifier Results

 

Massachusetts District 16U Top Teams

#5 Assabet Valley – 26-6-1 (qualified)

#8 East Coast Wizards – 18-6-2

#9 Boston Jr. Eagles – 17-5-3

#29 Bay State Breakers – 9-10-5 

 

November District Qualifier Results

 

Massachusetts District 14U Top Teams

#1 East Coast Wizards – 36-5-2

#3 North Shore Vipers – 22-11-3

#5 Boston Jr. Eagles – 23-6-6

#15 Bay State Breakers – 13-18-6

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Edge Sports Center in Bedford, Mass. on www.LiveBarn.com - CANCELLED

 

Michigan District 19U  Top Teams

#13 Belle Tire – 37-16-7 (qualified)

#15 Honeybaked – 35-26-2

#22 Meijer – 36-26-8

#20 Little Caesar's – 1-40-11

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

  

Michigan District 16U  Top Teams

#2 Little Caesar's – 56-11-4

#12 Honeybaked – 40-19-10

#13 Belle Tire – 36-22-8 (qualified)

#42 Meijer – 6-38-6

 

 March 5-8 District Qualifier Schedule

 

Michigan District 14U  Top Teams

#4 Little Caesar's – 45-15-3

#14 Belle Tire – 35-25-9 (qualified)

#25 Honeybaked – 18-36-8

#57 Meijer – 3-39-1

 

March 5-8 District Qualifier Schedule

 

 

Mid-Am District 19U Top Teams

#25 Pittsburgh Penguins Elite – 14-23-3 (qualified)

#40 Culver Academy Eagles – 13-21-7

#41 Gilmour Academy Gladiators – 19-33-9

 

March 6-8 Qualifier at Gilmour Academy in Gates Mills, Ohio

Penguins Elite def. Culver Academy and Gilmour Academy to qualify for Nationals. 

 

 

 

Mid-Am District 16U Top Teams

#21 Pittsburgh Penguins Elite – 26-16-4 (qualified)

#27 Gilmour Academy Gladiators – 27-15-4

 

March 6-8 Qualifier at Gilmour Academy in Gates Mills, Ohio

 

Mid-AM District 14U Top Teams

#7 Pittsburgh Penguins Elite – 35-14-3

#21 Cleveland Lady Barons – 21-23-7

 

March 6-8 Qualifier at Gilmour Academy in Gates Mills, Ohio

Penguins Elite def. Cleveland Lady Barons in a shootout to qualify for Nationals. 

 

 

Minnesota District 19U Top Teams

#1 Shattuck-St. Mary’s – 46-4-0 (qualified)

#2 Minnesota Elite White – 12-5-1

#5 Minnesota Elite Black – 13-5-2 (qualified)

#10 Minnesota Northern – 9-5-2

 

October District Qualifier Result

 

Minnesota  District 16U Top Teams

#3 Minnesota Elite Grey – 10-4-4 (qualified)

#7 Minnesota Northern – 9-3-4

#10 Minnesota Elite Black – 11-5-3

#14 Shattuck-St. Mary’s – 19-20-4 (qualified)

 

October District Qualifier Result

 

Minnesota  District 14U Top Teams

#2 Minnesota Lakers – 18-0-1 (qualified)

#13 Minnesota Walleye – 15-5-1 (qualified)

#18 Minnesota Green Giants – 12-6-1

#27 Minnesota Loons – 7-7-3

 

October District Qualifier Result

 

New England District 19U Top Teams

#9 North American Hockey Academy White – 39-18-5

#11 Mid-Fairfield Stars – 22-3-3

#14 Connecticut Polar Bears – 10-8-0 (qualified)

 

December District Qualifier Result

 

New England District 16U Top Teams

#4 Connecticut Polar Bears – 9-6-1 (qualified)

#16 Mid-Fairfield Stars – 17-3-5

#32 North American Hockey Academy Red – 17-38-2

 

December District Qualifier Result

 

New England District 14U Top Teams

#10 Mid-Fairfield Stars – 39-14-8

#16 Hartford Jr. Wolfpack – 34-19-4

#30 North American Hockey Prospects – 4-4-2

 

March 13-15 District Qualifier Info - CANCELLED 

 

New York District 19U Top Teams

#6 Selects Academy at Bishop Kearney – 36-11-4

#16 Northwood School – 46-14-6

#18 Buffalo Regals – 21-19-8

#20 Niagara Jr. Purple Eagles – 18-24-3 

 

March 6-8 District Qualifier Results

 

New York District 16U Top Teams

#15 Selects Academy at Bishop Kearney – 21-22-8

#20 Buffalo Bisons – 51-12-5

#22 Syracuse Valley Eagles – 29-14-5-9 (qualified)

 

March 6-8 District Qualifier Results

 

New York District 14U Top Teams

#19 Syracuse Valley Eagles – 36-18-8

#26 Buffalo Regals – 22-27-12

#37 Rochester Edge – 24-22-4

 

March 6-8 District Qualifier Results

 

Pacific District 19U Top Team

#45 Anaheim Lady Ducks – 6-19-3

 

Pacific District 16U Top Teams

#23 Valley Thunder – 8-5-0

#34 Anaheim Lady Ducks – 12-15-5

#41 San Jose Jr. Sharks – 9-30-4

 

Feb. 27 – March 1 District Qualifier Results

 

Pacific District 14U Top Teams

#22 Valley Thunder – 7-5-0

#33 Anaheim Lady Ducks – 12-15-5

#40 San Jose Jr. Sharks – 9-28-4

 

Feb. 27 – March 1 District Qualifier Results

 

 

Rocky Mountain District 19U Top Teams

#12 Dallas Stars Elite – 30-11-3

#38 Team Colorado – 9-17-6

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com - CANCELLED 

 

Rocky Mountain District 16U Top Teams

#40 Team Colorado – 10-27-1

#44 Dallas Stars Elite – 11-35-1

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com- CANCELLED 

 

Rocky Mountain District 14U Top Teams

#31 Team Colorado – 6-10-1

#54 Dallas Stars Elite – 4-30-0

 

March 12-15 District Qualifier Schedule

at Ice Den in Scottsdale, Ariz., and AZ Ice in Gilbert, Ariz. on www.LiveBarn.com - CANCELLED 

 

 

Southeast District 19U Top Team

#29 Washington Pride – 18-32-3

 

Southeast District 16U Top Team

#46 Washington Pride – 5-38-6

 

Southeast District 16U Top Team

#53 Washington Pride – 4-20-2

More articles like this...
Other articles of this type...